Бошланғич касаба уюшмаси ташкилотининг ҳисобот-сайлов йиғилиши бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги ҳузуридаги Оролбўйи халқаро инновация маркази бошланғич касаба уюшмаси ташкилотининг 2020 йил февралдан 2025 йил февралгача бўлган давр мобайнидаги фаолияти якунлари ва келгусидаги вазифаларини белгилаб олиш мақсадида ҳисобот-сайлов йиғилишлари ва жамоа шартномаларининг 2024 йилда бажарлиши юзасидан мажилиси ўтказилди.
Мазкур йиғилишда Ўзбекистон давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмасининг Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раиси Р.Мадреимов иштирок этди.
Ўтказилган ҳисобот-сайлов йиғилишида бошланғич касаба уюшмаси ташкилотининг ҳисоботи қониқарли деб топилиб, келгусидаги вазифалар белгилаб олинди ҳамда келгуси 5 йиллик учун бошланғич касаба уюшма ташкилоти раиси сайлаб олинди.

A reporting and election meeting of the primary trade union organization was held.
The Primary Trade Union Organization of the International Innovation Center of the Aral Sea Region under the Ministry of Ecology, Environmental Protection, and Climate Change of the Republic of Uzbekistan held a reporting and election meeting, as well as a conference on the implementation of collective agreements in 2024. The purpose was to summarize its activities for the period from February 2020 to February 2025 and outline future tasks.
The meeting was attended by the Chairman of the Karakalpak Council of Trade Unions for State Institutions and Public Workers of Uzbekistan, R. Madreimov.
During the reporting and election meeting, the report of the Primary Trade Union Organization was deemed satisfactory, future tasks were identified, and a new chairman of the organization was elected for the next five years.